APAP EXTRA 50 tabl.

15,18 

SKU: 5b9bb983b8ee Kategoria: Tagi: , , ,

Opis

APAP Extra to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Preparat zawiera dwie substancje czynne – paracetamol (Paracetamolum) i kofeinę (Coffeinum). Kofeina wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy. APAP Extra służy do doraźnego łagodzenia dolegliwości bólowych różnego pochodzenia np. bólu głowy, mięśni, kości stawów, menstruacyjnych czy bólów pourazowych i pooperacyjnych lub nerwobóli. APAP Extra ma postać podłużnych tabletek powlekanych barwy białej. Każda tabletka zawiera dawkę 500mg paracetamolu i 65mg kofeiny. Lek mogą stosować osoby dorosłe i dzieci w wieku powyżej 12 lat.WskazaniaDo stosowania leku są bóle o różnej etiologii:głowy (w tym migrena),mięśni,zębów,nerwobóle,bóle menstruacyjne,kostno-stawowe,pooperacyjne i pourazowe.Łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takie jak:gorączka,bóle gardła,bóle mięśniowe i kostno-stawowe.Skład1 tabletka zawiera:substancje czynne: paracetamol 500mg, kofeinę 65mgsubstancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian.otoczkę tabletki: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.Działanieprzeciwbólowe, przeciwgorączkowe.Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.DawkowanieDorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.Sposób podawania: doustnie.Przeciwwskazaniauczulenie na którykolwiek ze składników leku.wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej,alkoholizm,ciężka niewydolność wątroby lub nerek,zaburzenia rytmu serca,leczenie inhibitorami MAO, ciąża, laktacja,nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat,astma oskrzelowa,nadczynność tarczycy,bezsenność.PrzechowywaniePrzechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.Działania niepożądaneJeśli wystąpią poniższe objawy nie należy przyjmować leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.Stany zagrażające życiu. występujące rzadko:skórne reakcje uczuleniowe, tj.pokrzywka,wysypka.Występujące bardzo rzadko:ciężkie reakcje skórne:wysypka z krostami na całym cielenadżerki w jamie ustnej, oczach, narządach płciowych i na skórze,pękające olbrzymie pęcherze,złuszczanie dużych płatów naskórka, przebiegające z osłabieniem, gorączką i bólami stawowymi.Działania niepożądane występujące rzadko (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 1 000 osób):nudności,wymioty,bóle brzucha.Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 10 000 osób):małopłytkowość objawiająca się wybroczynami i skłonnością do siniaków,agranulocytoza (brak jednego rodzaju białych krwinek objawiająca się podatnością na zakażenia),zawroty głowy,martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania,kolka nerkowa.W przypadku, gdy lek zawierający kofeinę będzie podawany w zalecanym dawkowaniu w połączeniu z kofeiną zawartą w pożywieniu możliwe jest nasilenie objawów niepożądanych związanych ze wzrostem całkowitej dawki kofeiny takich jak:Działania niepożądane, których częstość jest nieznana (niemożliwa do określenia na podstawie dostępnych danych):niemiarowość rytmu serca,bezsenność,zaburzenia uwagi,drżenia mięśniowe,drażliwość,zawroty głowy.InterakcjeNależy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę.W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO, zydowudyny, leków sympatykomimetycznych (tj. zmniejszające przekrwienie, hamujące apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy), niesterydowych leków przeciwzapalnych, hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny, chloramfenikolu, chinolonów i werapamilu – przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.Ostrzeżenia i środki ostrożnościPrzed rozpoczęciem przyjmowania APAP Extra należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu w postaci bezsenności. W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodnośćJeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie stosować w I trymestrze ciąży.W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.Nie stosować w okresie karmienia piersią.Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszynNie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.Podmiot odpowiedzialnyUS Pharmacia Sp. z o.o.ul. Ziębicka 4050-507 WrocławPrzed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

zmiana głosu, pirolam lakier rossmann, koenzym q10 na co, dobroson tabletki, opokan cena 10 tabletek, ortezin forte gdzie kupić, oczyszczanie organizmu z toksyn preparaty, suplementy na cholesterol, jak leczyć kaszel, e papieorsy, syrop levopront, onlybio olejek do demakijażu, neurovit cena gemini, e471

yyyyy